Planlama Yazılımları

Planlama Yazılımları

Günümüzün gelişen yerel ve global piyasalarına baktığımızda, artık pek çok işletmenin hızlı bir şekilde planlama yazılımları kullanmaya başladığını görmekteyiz. Türkiyede de planlama yazılımı kullanımına geçmek işletmelerin öncelikli hedefleri içerisinde yer almaya başlamıştır. Gerek bu yazılımların sunduğu fayda ve avantajlar, gerekse batılı müşterilerin bu yöndeki ısrarcı tutumları planlama yazılımlarının revaçta olduğu bir dönemde olduğumuzu göstermektedir. Planlama yazılımlarını;

  • İhtiyaç planlama,
  • Üretim planlama,
  • Maliyet planlama,
  • Araç/Vasıta planlama,
  • Sefer/Seyahat planlama,

şeklinde kategorize edebiliriz. İhtiyaç ve üretim planlama konusunda kullanılan yazılımlar Kurumsal Kaynak Planlama (ERP - Enterprise Resource Planning) adı altında pazarlanmaktadır. Ancak bu yazılımların fiyatları işletmeler için büyük bir finansal yük getirebilmektedir. Bu sistemlerin fiyatları onbinlerce dolarlardan başlayıp, milyon dolara kadar çıkabildiği, sektör tarafından bilinmektedir. Planlama yazılımı seçilirken, bu yazılımın içinde bulunduğunuz sektöre ne derece uygun olup olmadığı detaylıca araştırılmalıdır. Ayrıca işletme kültürünün bu yazılımları kullanmaya elverişli olup olmadığı büyük önem arz etmektedir. Zira personel sirkülasyonunun çok olduğu işletmelerde bu sistemlerin kullanılması mümkün olmadığından, bu sistemlere yapılan yatırımlar boşa gitmektedir. Bu yazılımların sahip olma maliyetleri yüksek sayılabilir. Sektörde pazarlanan en uygun fiyatlı ERP programları da işletmenize uygun olmayabilir.

dynamicube olarak, tamamiyle müşterilerimize özel çözümler üretmek için varız. Eğer piyasadaki yazılımlar ihtiyaçlarınız karşılamıyorsa, yada fiyatlarını çok yüksek buluyorsanız, arayın görüşelim. Özel planlama yazılımı geliştirmenin yanında, mevcut sisteminizdeki aksaklıkları gidermek üzere danışmanlık hizmeti de sunmaktayız.